cs en de

Za poznáním rodinného hospodaření a zábavou na koňskou farmu

14.5.2014

Poznat život na rodinné farmě, ochutnat a nakoupit zdravé a poctivé potraviny od farmářů z regionu, poučit a pobavit se při plnění naučných stezek národního bohatství a řemesel, či si zatančit a zabubnovat – to vše mohou rodiny s dětmi, které v sobotu 17. května přijedou do Heroutic nedaleko Neveklova. Na zdejší farmě manželů Perníčkových, členů Asociace svazů chovatelů koní ČR, se v tento den konají Májové slavnosti pořádané Parkem dětem spolek v rámci projektu Rok na vsi.    
 
"Program realizujeme s ideou vrátit dětem a rodičům v ČR naše národní bohatství, kulturní dědictví a zdravý životní styl v souladu s přírodou. Spolu s rodiči a dětmi, které se našich akcí účastní, znovu "objevujeme", co naši předci věděli a čím se řídili již dávno a s úctou navazujeme na tradice, které nám zde zanechali," říká předsedkyně Parku dětem o.s. Milena Krčálová. 
 
Rodina Perníčkových se na své farmě v Herouticích věnuje chovu více než čtyřicítky koní a provozuje tu agroturistický areál umístěný na samotě pod lesem v pěkném koutě nedotčené Slapské přehrady. Nachází se zde moderní krytá jízdárna, jezdecká hala, stylová restaurace s terasou, pension a chatičky. Farma je hojně využívána jak pro pořádání nejrůznějších firemních akcí, tak dětské pobyty a letní tábory, konají se zde jezdecké závody, tréninky, výkonnostní zkoušky, funguje též jako školící a vzdělávací středisko pro Českou jezdeckou federaci. Ve znamení koní, jejich chovu i ukázek jezdeckého výcviku tak budou i celé Májové slavnosti. 
 
 
Celodenní bohatý doprovodný program včetně prohlídky farmy a možnosti jízdy na koni bude připraven od 10 do 16 hodin. Jste srdečně zváni! 
 
Šárka Gorgoňová, tisková referentka ASZ Zdroj: www.asz.cz
 


Další články